Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
 • Chalkboard says Back-to-School Wellness in Ukrainian.

  Програма «Назад

  Здорові учні готові до навчання!

  Використовуйте ці контрольні списки і ресурси, щоб підготувати дитину до школи!

  Фізичне здоров’я

  • Призначте щорічний медичний огляд дитини. Це покращить відвідуваність і активність у школі.
  • Практикуйте превентивні дії щодо охорони здоров’я:
   • Миття рук.
   • Регулярні візити до педіатра.
   • Стандартні щеплення.
   • Носіння шолому.

  Якщо ваша дитина має потреби у зв’язку зі станом здоров’я, будь ласка, зверніться до шкільної медсестри до початку навчання.

  Щеплення попереджають хворобу і допомагають дітям ходити у школу.

  Дотримуйтесь графіку усіх ваших щеплень!

   ЩЕПЛЕННЯ САДОЧОКПОЧАТКОВА ШКОЛАСЕРЕДНЯ І СТАРША ШКОЛА
   Гепатит В ✔️ ✔️ ✔️
   АКДС ✔️ ✔️ ✔️
   Hib ✔️ ✔️ ✔️
   Поліомієліт ✔️ ✔️ ✔️
   Протипневмококкова кон’югантна вакцина ✔️ ✔️ ✔️
   Вакцина від вірусів кіра, епідемічного паротита і краснухи ✔️ ✔️ ✔️
   Вітряна віспа ✔️ ✔️ ✔️
   Tdap  —  — ✔️
   Грип 🟡 🟡 🟡
   COVID-19 🟡 🟡 🟡
   Менінгококкова інфекція —  — 🟡
   ВПЛ  —  — 🟡

  ✔️ = Обов’язкова 🟡 = Рекомендована

  Проти чого захищають щеплення?
   ЩЕПЛЕННЯ ЗАХИЩАЮТЬ ПРОТИ
   Гепатит BГепатит В може викликати інфекцію, тривалістю у життя, цироз печінки, рак печінки, відмову печінки і смерть.
   АКДСДифтерія створює товсте покриття у носових пазухах, горлі і повітряних шляхах.Правець викликає напруження м’язів по всьому тілу.Коклюш (судомний кашель) викликає тяжкі напади кашлю
   HibHib може викликати важкі інфекції оболонок головного та спинного мозку (менінгіт) і кровотоку. Щеплення можуть захистити вашу дитину від Hib.
   ПоліомієлітПоліомієліт може викликати біль у горлі, лихоманку, нудоту та головний біль. Важкі випадки викликають пошкодження нервів, що призводить до паралічу, утрудненого дихання, а іноді й смерті.
   Протипневмококкова кон’югантна вакцинаПневмококи можуть варіюватися від інфекцій вуха та пазух до пневмонії та інфекцій кровотоку.
   Вакцина від вірусів кіра, епідемічного паротита і краснухиКір спричиняє висип, лихоманку, кашель, нежить і рожеві очі.Свинка спричиняє набряк слинних залоз (під щелепою), лихоманку, головний біль, втому та біль у м’язах.Краснуха може викликати висип, лихоманку та збільшення лімфатичних вузлів.
   Вітряна віспаВітряна віспа спричиняє висип, схожий на пухирі, свербіж, втому та лихоманку.
   TdapДифтерія створює товсте покриття у носових пазухах, горлі і повітряних шляхах.Правець викликає напруження м’язів по всьому тілу.Коклюш (судомний кашель) викликає тяжкі напади кашлю
   ГрипГрип спричиняє лихоманку, біль у м’язах, біль у горлі, кашель і сильну втому. Він може викликати такі ускладнення, як пневмонія.
   COVID-19COVID-19 може викликати незначне захворювання, на кшталт застуди, або гостре захворювання, на кшталт пневмонії. Вакцина може запобігти важким захворюванням дітей, що призводять до госпіталізації.У дітей можуть розвинутися такі серйозні ускладнення, як MIS-C, стан, при якому запалюються різні частини тіла, включаючи серце, легені, нирки, мозок, шкіру, очі або органи шлунково-кишкового тракту. Вакцини проти COVID-19 зменшують ймовірність MIS-C на 91 %
   Менінгококкова інфекціяМенінгококова інфекція часто є важкою, може бути смертельною та включає інфекції оболонок головного та спинного мозку (менінгіт) і кровотоку.Діти та підлітки мають підвищений ризик зараження менінгококовою інфекцією.
   ВПЛВірус папіломи людини може призвести до раку. Вакцина може запобігти понад 90 % випадків раку, викликаного ВПЛ.

  Зверніться до свого педіатра, щоб переконатися, що ваша дитина отримала всі рекомендовані вакцини для її віку, включаючи вакцини проти гепатиту А, гепатиту В, MMR, вітряної віспи та поліомієліту.

  Дітям з певними факторами ризику рекомендовані додаткові вакцини.


  Запитання про вакцини? Поговоріть з педіатром вашої дитини або перегляньте авторитетні ресурси, такі як AAP.

  Потрібна допомога, щоб знайти вакцину для вашої дитини? Перегляньте наш безкоштовний календар для дитини.


  Здоров’я ротової порожнини

  Діти та підлітки зі здоровими зубами краще їдять, говорять і зосереджуються на навчанні.

  • Включіть використання зубної нитки та чищення зубів у свій розпорядок дня.
  • Дотримуйтесь прийомів у стоматолога кожні 6 місяців.

  Потрібна допомога, щоб знайти стоматолога? Перегляньте наш буклет.

  Харчування

  Хороше харчування важливе для розвитку мозку. Воно дає дітям і підліткам енергію для навчання та участі в позакласних заходах.

  • Режим харчування повинен включати овочі та фрукти, цільні зерна та білки.
  • Забезпечте здорові 1–3 перекуси та 3-разове харчування, щоб допомогти організму дітей рости

  Дізнайтесь більше про здорове харчування.

  Фізична активність

  Активність приносить користь і тілу, і мозку! Дії, які спонукають дітей рухатися, розвивають моторику, корисну для читання, письма та математики.

  Потрібна допомога, щоб знайти провайдера медичних послуг для вашої дитини? Перегляньте опції медичної допомоги.

  Сон і відпочинок

  Коли діти та підлітки висипаються, вони можуть бути уважними, запам’ятовувати вивчене та краще керувати своїми почуттями. 

  • Діти шкільного віку повинні спати 9–12 годин на добу.
  • Підлітки 13–18 років повинні спати 8–10 годин на добу.

  Учні, які висипаються, можуть мати менше проблем з увагою та поведінкою.

  Психічне здоров’я і здорова поведінка

  Коли діти та підлітки вчаться розпізнавати свої почуття та ділитися ними з дорослими, яким довіряють, вони відчувають себе добре.

  Дбайливі стосунки

  Ранні стосунки формують навчання та розвиток дітей.

  • Чуйні дорослі допомагають дітям відчувати себе в безпеці та цінності та навчитися добре ладнати з іншими.
  • Потрібна допомога у батьківстві? Перегляньте нашу програму Triple P.

  Гра

  Під час гри діти використовують свою уяву та креативність. Вони вирішують проблеми та вчаться взаємодіяти з іншими. Ці навички допомагають їм розвиватися в усіх сферах розвитку.

  Здоров’я родини

  Послуги, які сприяють сімейному благополуччю, допомагають батькам зберегти здоров’я своїх сімей. Коли сім’ї здорові, безпечні та фінансово забезпечені, вони можуть краще підтримувати навчання своїх дітей.

  Перегляньте наші Центри сімейних ресурсів щоб отримати послуги, які допоможуть вам процвітати.

  Культурна та мовна чуйність

  Виховання поваги до культурних звичаїв і рідних мов сприяє зростанню та розвитку дітей через розуміння того, хто вони і звідки.

  Часті питання

  Більшість побічних ефектів добре задокументовані та проявляються протягом 8 тижнів. Багато досліджень показують, що вакцини не викликають таких розладів, як аутизм, розсіяний склероз або діабет 1 типу. Вакцина проти COVID-19 може бути новішою, але мРНК-вакцини — ні. Вони є частиною поточних досліджень раку, вірусу Зіка, грипу та сказу. мРНК у вакцині проти COVID-19 виводиться з організму протягом 24 годин.

  Повідомлялося про рідкісні випадки міокардиту (запалення серцевого м’яза) і перикардиту (запалення зовнішньої оболонки серця) після того, як діти та підлітки отримали вакцину проти COVID-19. Незважаючи на те, що це серйозна проблема, більшість випадків міокардиту, спричинених вакциною, швидко вирішуються за допомогою невеликого медичного втручання. Міокардит частіше виникає після інфікування COVID-19.

  Так. Вакцини дуже безпечні. Наразі Сполучені Штати мають запаси найбезпечніших вакцин за всю свою історію. Наша багаторічна система безпеки вакцин гарантує, що вони максимально безпечні. Щороку мільйони дітей безпечно отримують вакцини. Для отримання схвалення кожна вакцина проходить однаковий процес. Навіть вакцини проти COVID-19 пройшли всі етапи схвалення. Фінансова підтримка дозволила їм швидко просуватися через процес.

  Так! Вакцинація — це найважливіше, що ви можете зробити, щоб захистити здоров’я своєї дитини, не тільки сьогодні, але й на багато років вперед. Завдяки вакцинації ми більше не спостерігаємо масових випадків певних захворювань, наприклад, кір. Ви все ще можете захворіти, але вакцина допомагає захистити від серйозних випадків і госпіталізації, таких як грип, COVID-19 і паротит.

  Деякі захворювання, яким можна запобігти за допомогою вакцинації, наприклад, коклюш і вітряна віспа, залишаються поширеними у Сполучених Штатах. Завдяки вакцинам тут більше не поширені інші хвороби, наприклад, поліомієліт і краснуха. Але пандемія COVID-19 показала, що ми є глобальним суспільством, а також показала, як швидко можуть поширюватися хвороби. У випадку відсутності усіх своїх щеплень діти можуть серйозно захворіти на хворобу та поширити її через громаду.

  Це залежить від вакцини. Наприклад:

  • Проти COVID-19, оперізуючого лишаю та грипу рекомендуємо зробити щеплення. Вакцина проти COVID-19 забезпечує міцніший імунітет і знижує ризик важких захворювань після повторного зараження. Щороку вакцина проти грипу коригується відповідно до змін вірусу.
  • Щодо вакцини проти вітряної віспи, підтверджений лікарем випадок забезпечує імунітет. Зверніться до свого лікаря, якщо у вас є запитання щодо інших вакцин і захворювань.

  Ні. Багато досліджень і оглядів продовжують демонструвати відсутність зв’язку між вакцинами та аутизмом. Деякі з цих досліджень тривали понад десятиліття.

  Так. Діти отримують більше антигенів під час повсякденної діяльності, ніж вони отримують від вакцин. Їхня імунна система звикла до цього і може з цим впоратися. Під час тестування перевіряють, чи безпечно вводити вакцини одночасно з іншими схваленими вакцинами. Чимало досліджень присвячено тому, коли дітям слід робити щеплення, щоб переконатися, що вони отримають їх, перш ніж піддадуться найбільшому ризику. Наприклад, ми даємо Tdap у період вагітності матері і немовляті, тому що коклюш може бути дуже небезпечним для маленьких дітей.

  Більшість вакцин не є заразними. Це тому, що використовуються лише частини або мертві бактерії чи віруси для виготовлення вакцини. Ось як ми робимо вакцину проти гепатиту B, грипу та поліомієліту. Вакцина проти COVID-19 також не може заразити вас. Вона використовує мРНК, яка вчить ваші клітини створювати частину вірусу, щоб вони могли навчитися захищатися від нього. мРНК швидко деградує у клітині, залишаючи лише захист, створений вашим тілом!

  Деякі вакцини дійсно використовують ослаблені версії вірусу і можуть викликати захворювання. Але це стається дуже рідко. Якщо це все-таки сталося, хвороба набагато менш важка, ніж інфікування в іншому випадку. MMR і вітряна віспа є двома прикладами цього типу вакцини.

  Вакцини рекомендовані та необхідні протягом усього життя для захисту від серйозних захворювань. Захист від деяких дитячих вакцин з часом слабшає, бустерні дози розширюють цей захист. Вам потрібен захист від більшої кількості хвороб, оскільки ризик зараження зростає, наприклад, від менінгококової інфекції. Вам частіше потрібні інші вакцини через вірусні мутації, наприклад, грипу.